Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hubněte podle Rihhany

4. 8. 2008

Když tančíte do rytmu jejího hitu Umbrella, určitě toužíte po těle, jaké vlastní tato žhavá Barbadosanka. Stačí vyzkoušet její taneční trénink a budete ho mít!

..........


1. Boky: Postranní úmysly

a) Postavte se do širokého stoje rozkročného a prsty u nohou vytočte do stran. Pravou ruku zapřete v bok a levou vzpažte. Prsty míří
ke stropu.

b) Ukloňte se doprava a vytáhněte se za levou rukou. Nehrbte se přitom v zádech. Pánev se po celou dobu cvičení ani nehne. Hluboce se nadechněte. Vraťte se a vyměňte strany. Zopakujte pětkrát.

1. Postranní úmysly

1. Postranní úmysly


2. Zadek: Ladný výpad

a) Ze stoje vykročte pravou nohou vpřed a přeneste na ni váhu. Levou nohou se zapřete o bříška prstů. Obě ruce předpažte ve výši ramen. Dlaně otočte k sobě a ramena tlačte dolů.

b) Teď zatněte břišní svaly a pokrčte pravou nohu. Zároveň rozpažte a dlaně natočte dolů. Vraťte se do výchozí polohy a opakujte zase pětkrát. Pak vyměňte nohy.

1. Postranní úmysly

2. Ladný výpad


3. Záda: Páteřní zákruta

a) Široce se rozkročte a pokrčte kolena tak, aby se kryla s prsty u nohou. Předkloňte se a s napnutými pažemi se zapřete o zem.

b) Vytočte levou paži ke stropu a pravou přesuňte mezi nohy, abyste se o ni mohla lépe zapřít a neztratila přitom rovnováhu. Paže by spolu měly tvořit jednu přímku od podlahy ke stropu. Zároveň natočte boky a podívejte se za levou rukou.
Třikrát se v této pozici zhluboka nadechněte a vydechněte. Pak vyměňte strany. Zacvičte třikrát na každou stranu.

1. Postranní úmysly

3. Páteřní zákruta


4. Stehna: Baletní nářez

a) Stoupněte si do stoje spatného a chodidla vytočte do stran. V úrovni ramen rozpažte a ruce lehce pokrčte v loktech.

b) Pokrčte kolena, ramena tlačte dolů a s rovnými zády klesejte dolů. Paty zůstávají na zemi. Snažte se dostat tak nízko, jak to jen bez odlepení pat od podložky jde.

c) Propněte nohy a postavte se na špičky. Snažte se udržet rovnováhu po dobu tří nádechů a výdechů. Pomalu se vraťte zpátky. Dejte si osm opakování.

1. Postranní úmysly

4. Baletní nářez


5. Hýždě: Kočičí tanec

a) Zapřete se o všechny čtyři, přičemž paže i stehna tvoří s osou těla pravý úhel. Zanožte levou nohu a propněte ji (záda se vám lehce prohnou). Zhluboka se nadechněte.

b) S výdechem zatněte břišní svaly a přitáhněte levé koleno k čelu. Lehce se přitom vyhrbte. Vraťte se do pozice a) a dopřejte si deset opakování. Poté vyměňte nohy.

1. Postranní úmysly

5. Kočičí tanec


6. Břicho: Houpačka

a) Lehněte si na podložku a ruce nechte volně ležet nad hlavou. Zvedněte nohy a pokrčte je tak, že stehna s lýtky svírají pravý úhel. Prsty u nohou jsou v jedné přímce s lýtky. Přitlačte bedra k podložce a nadechněte se.

b) S výdechem zatněte břišní svaly, zvedněte paže ze země a horním obloukem je přitáhněte k tělu. Zároveň od podložky odlepte hlavu a ramena. Uvolněte krk. V této poloze se hluboce nadechněte a vydechněte. Vraťte se do polohy a) a zopakujte dvacetkrát.

1. Postranní úmysly

6. Houpačka


7. Břicho: Lstivá kobra

a) Lehněte si na břicho a zapřete se o lokty a bříška prstů u nohou. Levou ruku zatněte v pěst, kterou chytnete dlaní pravé horní končetiny.

b) Zvedněte břicho, boky a kolena od země. Zatněte přitom břišní svaly a uvolněte ramena a krk. Dívejte se dolů na podložku. Stáhněte pupík k páteři a vydržte tak půl minuty. Na dalších třicet sekund se vraťte do polohy a). Cvik udělejte třikrát.

1. Postranní úmysly

7. Lstivá kobra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nádherný

(anna, 2. 8. 2012 17:48)

Moc to máš hezký a pomohlo mi to Dík ale můžu se zeptat toje hubnutí aerobik ? Napiš dík ahojky ? :)

super

(terka, 22. 1. 2012 18:08)

To neva že se ti obrázky nezobrazyli:D.............hlavní je že jsi udělala tuto stránku a je super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dobrý

(tom, 20. 9. 2010 17:08)

dobrý

POZOR

(nana, 17. 8. 2010 22:03)

bohužel obrázky se mi nezobrazujou, ale to by tak nevadilo, ale Rihanna, se píše úplně jinak!!! RIHANNA